Home News Sports Obituaries Lifestyles Entertainment Contest Classifieds Customer Care Video ePaper Weather Homes Jobs Search Your Photos Advertisers
Bradford   •   Central   •   Christian Life   •   Harborside Academy   •   Indian Trail   •  
Kenosha eSchool   •   Lakeview Technology   •   Reuther   •   Shoreland   •   St. Joseph's   •   Tremper   •   Wilmot   •   Today's Teen Home



2015 Today's Teen

Nicole Thomas

1

Parents: Ken and Marybeth Thomas, Pleasant Prairie.

Favorite class: Math.

Claudia Rodriguez

1

Parents: Raul Rodriguez and Maggie Torres, Kenosha.

Favorite class: AP Biology.

Shabazz Jackson

1

Parents: Deon Jackson and Elizabeth Foster, Kenosha.

Favorite class: Personal Finance.

Brian Newberry

1

Parents: David and Heidi Newberry, Pleasant Prairie.

Favorite class: Physics.

Keshawnn Harris

1

Parent: Paula Finley, Kenosha.

Favorite class: Leadership.

Noah Jensen

1

Parents: Kris and Hayley Jensen, Kenosha

Favorite class: AP Psychology

Matt Wulf

1

Parents: Tim and Laurie Wulf, Pleasant Prairie.

Favorite class: AP Calculus.

Christopher Kammer

1

Parents: Greg and Linda Kammer, Kenosha

Favorite class: Physics

Jacquelyn ‘Jackie’ Baldwin

1

Parents: Jerry Jr. and Tonya Baldwin, Kenosha

Favorite class: Perspective Literature - English 12

Justine Tolosa

1

Parents: Juvani and Anne Tolosa, Kenosha.

Favorite class: Wind Ensemble.

Ryan Castle

1

Parents: Kent and Mary Castle, Kenosha.

Favorite classes: AP Physics, AP Calculus, or AP Chemistry.

Tavares ‘T.C.’ Cannon

1

Parents: Tavares and Mitzie Cannon, Kenosha.

Favorite class: Human Anatomy & Physiology.

Samantha Nichols

1

Parents: Dusty and Melinda Nichols, Kenosha.

Favorite class: any math class.

Lindsay Schaefer

1

Parents: Ron and Kristin Schaefer, Pleasant Prairie.

Favorite classes: Pre-Calculus, Physics and AP Psychology.

Alex Geidner-Kirby

1

Parents: Tim Kirby and Christi Geidner, Kenosha.

Favorite class: Vocal Technique.

Emma Dalton

1

Parents: Steven and Jane Dalton, Kenosha.

Favorite class: Art.

Riley Potter

1

Parents: Bradly and Rebecca Potter, Trevor.

Favorite class: Introduction to Engineering Design.

Abigail Kimpler

1

Parents: Adam and Jean Kimpler, Paddock Lake.

Favorite class: Physics or Forensic Science.

Katie Kummerow

1

Parents: Mark and Linda Kummerow, Trevor.

Favorite class: AP Psychology.

Hope Landre

1

Parents: Joe and Sue Landre, Kenosha.

Favorite classes: Math, Physics and Human Anatomy.

Sarah Kollman

1

Parents: Steve and Mary Kollman, Kenosha.

Favorite class: Physics.

Marnie Destree

1

Parents: Todd and Stacy Destree, Twin Lakes.

Favorite class: Anatomy and Physiology.

Jonah Arbet

1

Parents: Ray and Marla Arbet, Wheatland.

Favorite classes: AP Psychology, AP English Literature.

Caroline Titel

1

Parents: Brian and Nancy Titel, Pleasant Prairie .

Favorite class: AP Calculus.

Banelly Aguirre

1

Parents: Javier Aguirre and Patricia Acuna, Kenosha.

Favorite class: AP Psychology.Most influential teacher: Laura Morrissette, Advanced Accounting Honors.

Justine Schattner

1

Parents: Steve and Denise Schattner, Twin Lakes.

Favorite class: Project Lead The Way curriculum.

Bennett Majerowski

1

Parents: Rob and Amy Majerowski, Kenosha.

Favorite class: AP Chemistry.

Mitchell Stich

1

Parents: Mitchell and Beth Stich, Kenosha.

Favorite class: Choral Choir.

Rebecca Lamp

1

Parents: Patrick and Marleen Lamp, Wheatland.

Favorite class: Anatomy and Physiology.

Sarah Konchan

1

Parents: Mike and Julie Konchan, Pleasant Prairie.

Favorite classes: AP Biology; Anatomy and Physiology.

Lauren McCluskey

1

Parents: Michael and Lynne McCluskey, Randall.

Favorite class: AP Literature and Composition.

Nyairy ‘Airy’ Daniels

1

Parents: Joseph Daniels and Jacinta Smith, Kenosha.

Favorite class: AP Calculus AB.

Fani Solis

1

Parents: Rigoberto and Elia Solis, Kenosha.

Favorite classes: Probability and Statistics, Sociology.

Marcus ‘Marc’ Lindstrand

1

Parents: Todd and Deborah Lindstrand, Trevor.

Favorite class: AP Calculus BC.

Kendall Gross

1

Parents: Rod and Jane Gross, Pleasant Prairie.

Favorite class: AP Biology.

Ariana Voyles

1

Parents: Brian (deceased) and Terri Voyles, Kenosha.

Favorite classes: Human Anatomy and Physiology; AP Biology; Spanish; Wind Ensemble; Chorale.

Benjamin Graveley

1

Parents: Michael and Claire Graveley, Kenosha.

Favorite class: History.

Sydney Tisch

1

Parents: Dennis and Kate Tisch, Kenosha.

Favorite class: AP U.S. Government and Politics.

Carson Borowski

1

Parents: Ken Borowski and Natalie Borowski, Twin Lakes.

Favorite classes: Business Management and Entreprenuership.

Zachary Raetzman

1

Parents: Roger and Chris Raetzman, Pleasant Prairie.

Favorite class: AP Psychology.

Gavin Brown-Beltoya

1

Parent: Natalie Jesse, Kenosha.

Favorite class: Physical Education.

Taijza Bailey

1

Parents: Terence Bailey and Keysha Fludd, Kenosha.

Favorite class: AP Calculus and AP Biology.

Autumn Jones

1

Parents: Steve Jones and Gale DeAngelis, Kenosha.

Favorite classes: Graphic Design and English.

Scott ‘Scotty’ Seymour

1

Parents: Steven and Linda Seymour, Kenosha.

Favorite classes: AP Government and Politics and AP Physics.

Bryce Kothe

1

Parents: Michael Kothe and Cheryl Kothe, Mount Pleasant.

Favorite class: Advanced Marketing.

Rachel “Rae” Wasser

1

Parents: Robert and Alicia Wasser, Lake Geneva.

Favorite class: American Government.

Eric Danyus

1

Parents: Adrian and Linda Danyus, Kenosha

Favorite class: Ceramics

Kailey Nerison

1

Grandparents: William and Frances Kroll, Kenosha.

Favorite classes: Math and English.

Donovan ‘DJ’ Shanahan

1

Parents: Bruce and Sharon Shanahan, Kenosha.

Favorite classes: Math, Science, English and History.

Mitchell Maegaard

1

Parents: Mark and Jennifer Maegaard, Pleasant Prairie.

Favorite class: Medical Interventions.

Madysen ‘Mady’ Cramer

1

Parents: Bruce and Mary Cramer, Pleasant Prairie.

Favorite class: AP Calculus.

La’Ryan “LJ” Johnson

1

Parents: Michael Johnson and Shawana Smith, Kenosha.

Favorite class: Spanish.

Brooklyn Carlson

1

Parents: Tracy and Andrea Carlson, Salem.

Favorite class: AP English Language and Composition.

Karter Crowe

1

Parents: Darrell and Kim Crowe, Trevor

Favorite class: AP Physics

Tristen Seymour

1

Parents: Steve and Donna Seymour, Caledonia.

Favorite classes: Festival Choir and AP Chemistry.

Brandon ‘Brando’ Igartua

1

Parents: Juan and Janet Igartua, Kenosha.

Favorite classes: Choir and Science.

Aileen Szczepanski

1

Parents: Jan and Teodora Szczepanski, Kenosha.

Favorite classes: Human Body Systems, Medical Interventions, Bio-medical Innovations, AP Calculus.

Sara Prostko

1

Parents: Larry and Sue Prostko, Kenosha.

Favorite class: AP Biology and Wind Ensemble.

Anna Adamiec

1

Parents: Leslaw and Maria Adamiec, Kenosha.

Favorite class: Mr. Gransee’s chemistry class.

Theodore Capp

1

Parents: Daniel and Jill Capp, Kenosha.

Favorite class: AP Spanish.

Mialee St. Peter

1

Parents: Ed and Paula St. Peter, Kenosha.

Favorite classes: AP Biology and Vocal Tech.

Elena Schleusner

1

Parents: Jon and Ann Schleusner, Wheatland.

Favorite class: Band, Choir or AP Environmental Studies.

Ashley Kenney

1

Parents: T.J. and Tracie Kenney, Pleasant Prairie.

Favorite classes: AP Psychology, English, Spanish.

Mackenzie ‘Mac’ Anderson

1

Parents: Tim and Cindy Anderson, Antioch, Ill.

Favorite class: Biology.

Cameron Kormylo

1

Parents: Rodger and Peggy Kormylo, Somers.

Favorite class: AP Economics.

Jakeem Brantley

1

Parent: Ethel Johnson, Kenosha.

Favorite class: Chemistry.

Mitchell ‘Mitch’ Haller

1

Parents: Erin and Heather Haller, Kenosha

Favorite class: Calculus-Based Physics

Margaret Harms

1

Parents: Greg and the late Ann Harms, Kenosha.

Favorite class: Wind Ensemble (or any band).

Katie Carlson

1

Parents: Edward and Elizabeth R. Carlson, Kenosha.

Favorite classes: Orchestra, Drama, Psychology, Jazz Band.

Maria Salerno

1

Parents: Mark and Nancy Salerno, Salem.

Favorite classes: Jazz Band and Human Anatomy II.

Hallie Charbogian

1

Parents: Mark and Linda Charbogian, Kenosha.

Favorite classes: AP Studio Art and AP British Literature.

Veronica “Ronnie” Pitt-Payne

1

Parents: Jeremy and Marie Pitt-Payne, Pleasant Prairie.

Favorite class: science.






Last Year's Teens

Sarah Jansen
1
Rebecca Childs
1
Alexa Zakutansky
1
Xavier Ciardo
1
Justin Udry
1
Peter Wierzba
1
Ben Carlson
1
AnnMarie Lewer
1
Trevor Foster
1
Nick Trimark
1
Abbey Chappell
1
Danielle ‘Dee’ Riggins
1

1
Austin Feeney
1
Alyssa Schaller
1
Jourdan Baldwin
1
Erica Ness
1
ToNaya Gulley
1
Dylan Perozzo
1
Kevin Landgraf
1
Alan Nogier
1
Jeromy Jorgensen
1
Michael Hibbard
1
Andrew Strother
1
Hannah Pfluegl
1
Annie Santarelli
1
Amy Ambro
1
Nathan Gassie
1
Jarrett Freels
1
Mikayla Petersen
1
Rebecca Fluger
1
Justine Aiello
1
Colleen Gray
1
Renee Culbertson
1
Tyree Lanier
1
Garrett Bogucki
1
Alexandra ‘Lexi’ Doersch
1
Zachary Bado
1
Marqee Ross
1
Erica Tennant
1
Khari Bell
1
Siddharth ‘Sid’ Patel
1
Emma Gildenstern
1
D’Marcco Patrick
1
Trey Turner
1
Heather Rock
1
Alyssa Wood
1
Rachele Schwer
1
Juan Herrera
1
Andrew Becker
1
Sarah Burmesch
1
Anna Tajnai
1
Josh Pfleger
1
Angela Nevoso
1
Karl Koesser
1
Marisa Capobianco
1
Darius McAbee
1
Emily Gerstein
1
Erita Smith
1
Anthony Thomas
1
Emily Swanson
1
Sam ‘Frank’ Merlock
1
Kalyn Gackowski
1
Matthew Hernandez
1