Schedules by Team

bradford logos

BRADFORD

(Home games at Bradford Stadium)

AUGUST

23 — at Waterford, 7 p.m. 30—Lake Geneva Badger, 7 p.m.

SEPTEMBER

6 — at Racine Horlick, 7 p.m. 13—Indian Trail, 7 p.m. 20—Oak Creek, 7 p.m. 27—at Franklin, 7 p.m.

OCTOBER

4 — Racine Case, 7 p.m. 11—at Tremper, 7 p.m. 18—Racine Park, 7 p.m.

 

indian trail logo (clip)

INDIAN TRAIL

(Home games at Jaskwhich Stadium)

AUGUST

23—at Wilmot, 7 p.m. 30—Zion-Benton (Ill.), 7 p.m.

SEPTEMBER

6—Racine Park, 7 p.m. 13—at Bradford, 7 p.m. 20—at Franklin, 7 p.m. 27—Tremper, 7 p.m.

OCTOBER

4—at Racine Horlick, 7 p.m. 11—Oak Creek, 7 p.m. 18—at Racine Case, 7 p.m.

 

tremper logo color

TREMPER

(Home games at Ameche Field)

AUGUST

23—at Milwaukee Pius XI (Wisconsin Lutheran College), 7 p.m. 20—Milwaukee King, 7 p.m.

SEPTEMBER

6—Oak Creek, 7 p.m. 13—at Racine Case, 7 p.m. 20—Racine Park, 7 p.m. 27—at Indian Trail, 7 p.m.

OCTOBER

4—Franklin, 7 p.m. 11—Bradford, 7 p.m. 18—at Racine Horlick, 7 p.m.

 

central falcons

CENTRAL

(Home games at Central)

AUGUST

23—Racine Case, 7 p.m. 30—At Woodstock North (Ill.), 7 p.m.

SEPTEMBER

6—at Burlington, 7 p.m. 13—Delavan-Darien, 7 p.m. 20—at Waterford, 7 p.m. 27—Lake Geneva Badger, 7 p.m.

OCTOBER

4—Elkhorn, 7 p.m. 11—at Wilmot, 7 p.m. 18—at Union Grove, 7 p.m.

 

Wilmot logo

WILMOT

(Home games at Frank Bucci Field)

AUGUST

23—Indian Trail, 7 p.m. 30—at Racine Case, 7 p.m.

SEPTEMBER

6—Lake Geneva Badger, 7 p.m. 13—at Waterford, 7 p.m. 20—Elkhorn, 7 p.m. 27—at Union Grove, 7 p.m.

OCTOBER

4—at Burlington, 7 p.m. 11—Central, 7 p.m. 18—at Delavan-Darien, 7 p.m.

 

Shoreland logo

SHORELAND LUTHERAN

(Home games at Shoreland)

AUGUST

22—at Milwaukee Hamilton (South Stadium), 7 p.m. 29—Johnson Creek, 7 p.m.

SEPTEMBER

6—Racine Lutheran, 7 p.m. 13—at Burlington Catholic Central, 7 p.m. 20—at Greendale Martin Luther, 7 p.m. 27—St. Joseph, 7 p.m.

OCTOBER

3—at Racine St. Catherine’s (Horlick Field), 7 p.m. 11—St. Thomas More, 7 p.m. 18—at Whitefish Bay Dominican, 7 p.m.

 

St. Joseph logo

ST. JOSEPH

AUGUST

22—Milwaukee Bradley Tech, 7 p.m. 30—at HOPE Christian (Raabe Stadium, Wauwatosa), 7 p.m.

SEPTEMBER

6—St. Thomas More (Bradford), 7 p.m. 13—at Whitefish Bay Dominican, 7 p.m. 21—Racine Lutheran (Ameche Field), 1 p.m. 27—at Shoreland Lutheran, 7 p.m.

OCTOBER

4—Greendale Martin Luther (Jaskwhich Stadium), 7 p.m. 11—Burlington Catholic Central (Bradford), 7 p.m. 17—at Racine St. Catherine’s (Horlick Field), 7 p.m.

ChristianLifeSchool_BrandLogos

CHRISTIAN LIFE

AUGUST

23—at St. Thomas More, 7 p.m. 30—at Wonewoc-Center, 7 p.m.

SEPTEMBER

6—at Randolph, 7 p.m. 13—University School (Jaskwhich Stadium), 7 p.m. 21—at HOPE Christian (Wisconsin Lutheran College), 1 p.m. 27—Brookfield Academy (Ameche Field), 7 p.m

OCTOBER

4—at St. Francis, 7 p.m. 11—St. John’s NW Military (Central), 7 p.m. 18—at DeSoto, 7 p.m.

 

Schedules By Week

(All games at 7 p.m. Friday unless otherwise noted)

 

WEEK 1

  1. Milwaukee Bradley Tech at St. Joseph (Ameche Field, Thursday, 7 p.m.)
  2. Shoreland Lutheran at Milwaukee Hamilton (South Stadium, Thursday, 7 p.m.)
  3. Bradford at Waterford
  4. Indian Trail at Wilmot
  5. Tremper at Milwaukee Pius XI (Wisconsin Lutheran College)
  6. Racine Case at Central
  7. Christian Life at St. Thomas More

WEEK 2

  1. Johnson Creek at Shoreland Lutheran (Thursday, 7 p.m.)
  2. Lake Geneva Badger at Bradford
  3. Zion-Benton (Ill.) at Indian Trail
  4. Milwaukee King at Tremper
  5. Central at Woodstock North (Ill.)
  6. Wilmot at Racine Case
  7. St. Joseph at HOPE Christian (Raabe Stadium, Wauwatosa)
  8. Christian Life at Wonewoc-Center

WEEK 3

  1. Bradford at Racine Horlick
  2. Racine Park at Indian Trail
  3. Oak Creek at Tremper
  4. Central at Burlington
  5. Lake Geneva Badger at Wilmot
  6. Racine Lutheran at Shoreland Lutheran
  7. St. Thomas More at St. Joseph (Bradford)
  8. Christian Life at Randolph

WEEK 4

  1. Indian Trail at Bradford
  2. Tremper at Racine Case
  3. Delavan-Darien at Central
  4. Wilmot at Waterford
  5. Shoreland at Burlington Catholic Central
  6. St. Joseph at Whitefish Bay Dominican
  7. University School at Christian Life (Jaskwhich Stadium)

WEEK 5

  1. Oak Creek at Bradford
  2. Indian Trail at Franklin
  3. Racine Park at Tremper
  4. Central at Waterford
  5. Elkhorn at Wilmot
  6. Shoreland Lutheran at Greendale Martin Luther
  7. Racine Lutheran at St. Joseph (Ameche Field, Saturday, 1 p.m.)
  8. Christian Life at HOPE Christian (Wisconsin Lutheran College, Saturday, 1 p.m.)

WEEK 6

  1. Bradford at Franklin
  2. Tremper at Indian Trail
  3. Lake Geneva Badger at Central
  4. Wilmot at Union Grove
  5. St. Joseph at Shoreland Lutheran
  6. Brookfield Academy at Christian Life (Ameche Field)

WEEK 7

  1. Shoreland Lutheran at Racine St. Catherine’s (Horlick Field, Thursday, 7 p.m.)
  2. Racine Case at Bradford
  3. Racine Park at Indian Trail
  4. Franklin at Tremper
  5. Elkhorn at Central
  6. Wilmot at Burlington
  7. Greendale Martin Luther at St. Joseph (Jaskwhich Stadium)
  8. Christian Life at St. Francis

WEEK 8

  1. Bradford at Tremper
  2. Oak Creek at Indian Trail
  3. Central at Wilmot
  4. St. Thomas More at Shoreland Lutheran
  5. Burlington Catholic Central at St. Joseph (Bradford)
  6. St. John’s NW Military at Christian Life (Central)

WEEK 9

  1. St. Joseph at Racine St. Catherine’s (Horlick Field, Thursday, 7 p.m.)
  2. Racine Park at Bradford
  3. Indian Trail at Racine Case
  4. Tremper at Racine Horlick
  5. Central at Union Grove
  6. Wilmot at Delavan-Darien
  7. Shoreland Lutheran at Whitefish Bay Dominican
  8. Christian Life at DeSoto
0
0
0
0
0